Preskocit navigáciu

Medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY 2022


Medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY 2022

Vo výcvikovom a testovacom centre Radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (VTC RCHBO) v Zemianskych Kostoľanoch sa dňa 5. septembra 2022 opäť stretávajú odberové SICA (Sampling and Identification of Chemical Agents) tímy a mobilné chemické, identifikačné laboratória Ozbrojených síl Rakúska, Nemecka, Českej republiky, Francúzska, Maďarska, Talianska, Poľska, Slovinska, Belgicka, Spojených štátov amerických , Litvy a Slovenskej republiky na medzinárodnom cvičení TOXIC VALLEY 2022. Cvičenie je uvedené v kalendári cvičení severoatlantickej aliancie NATO, pripravované príslušníkmi RCHBO Generálneho štábu OS SR a 103. práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany pozemných síl OS SR z Rožňavy.


Hlavným cieľom cvičenia je výmena skúseností z vykonávania odberu vzoriek z RCHB kontaminovaných priestorov a precvičenie schopností vzájomnej spolupráce v operáciách medzinárodného a domáceho krízového manažmentu. Tímy si preveria svoje znalosti a postupy pri odbere toxických chemických látok a ich predbežnej chemickej analýze na forénznej úrovni, v súlade so štandardami Severoatlantickej aliancie. Odborníci RCHBO majú možnosť porovnania svojich postupov s tímami rovnakej špecializácie iných štátov, čo vytvára unikátnu príležitosť zvyšovať svoje znalosti v tejto špecifickej spôsobilosti radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (RCHBO). Počas nasledovných dvoch týždňov budú cvičiaci plniť špecifické odborné úlohy podľa scenárov cvičenia. Tieto sú pripravované na základe poznatkov z reálnych situácií s čím výdatne pomáhajú aj príslušníci špeciálnej jednotky Ministerstva vnútra SR, tak aby sa výcvik maximálne priblížil zásahom.


Podľa vyjadrení zástupcov EÚ a NATO, patrí cvičenie TOXIC VALLEY k unikátnym a pre špeciálne odborné jednotky RCHBO s tým najvyšším kreditom.


Medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY 2022Medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY 2022Medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY 2022Medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY 2022Medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY 2022Medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY 2022Medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY 2022Medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY 2022Medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY 2022Medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY 2022Medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY 2022Medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY 2022Medzinárodné cvičenie TOXIC VALLEY 2022

Autor: 103.prrchbo , Foto: 103.prrchbo - Dátum: 07.09.2022
Čítanosť: 4001
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share