Preskocit navigáciu

Oslavy 70. výročia SNP v mestách Rimavská Sobota a Rožňava


Oslavy 70. výročia SNP v mestách Rimavská Sobota a Rožňava
Osláv sedemdesiateho výročia Slovenského národného povstania položením vencov pri pamätníku Červenej armády na Námestí M. Tompu v Rimavskej Sobote pripomenuli aj príslušníci práporo rchbo. Pietneho aktu sa zúčastnili a uctiť si pamiatku obetiam položením vencov prišli desiatky ľudí, medzi nimi zástupcovia miestnej samosprávy, príslušníci ozbrojených zložiek  a obyvatelia mesta a blízkeho okolia. Pavel Brndiar, predseda oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov vo svojom príhovore zdôraznil význam SNP, ako na jednu z najvýznamnejších udalostí v slovenských dejinách.
Samospráva mesta Rožňava spoločne so Základnou organizáciou Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Rožňave a vojenskou posádkou v meste pri tejto významnej príležitosti v ten istý deň pripravila spomienkové stretnutie.
Pietny akt kladenia vencov sa konal v parku na Hviezdoslavovej ulici pri pomníku partizána Jozefa Tótha. Prítomným z radov občanov i zástupcov štátnej správy a kultúrno-spoločenských organizácií sa prihovoril podpredseda Ústrednej rady Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Ing. Norbert Lacko a zástupcovia miestnej samosprávy.
Na počesť dní minulých zazneli čestné vojenské salvy.

Oslavy 70. výročia SNP v mestách Rimavská Sobota a RožňavaOslavy 70. výročia SNP v mestách Rimavská Sobota a RožňavaOslavy 70. výročia SNP v mestách Rimavská Sobota a RožňavaOslavy 70. výročia SNP v mestách Rimavská Sobota a RožňavaOslavy 70. výročia SNP v mestách Rimavská Sobota a RožňavaOslavy 70. výročia SNP v mestách Rimavská Sobota a RožňavaOslavy 70. výročia SNP v mestách Rimavská Sobota a RožňavaOslavy 70. výročia SNP v mestách Rimavská Sobota a RožňavaOslavy 70. výročia SNP v mestách Rimavská Sobota a RožňavaOslavy 70. výročia SNP v mestách Rimavská Sobota a Rožňava

Autor: prrchbo , Foto: prrchbo - Dátum: 09.09.2014
Čítanosť: 8945
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share