Preskocit navigáciu

Beseda na základnej škole v Dobšinej


Beseda na základnej škole v Dobšinej
Dňa 3.10.2014 sa na Základnej škole v Dobšinej uskutočnila beseda so žiakmi základnej školy. Besedu pre školu usporiadali príslušníci Práporu rchbo Rožňava pod vedením rtn. Stanislava BRUSSA a  Regrutačná skupina Košice pod vedením kpt. Jaroslava ŽUPU pre 200 detí v troch skupinách.
            Úlohou besedy bolo zoznámiť žiakov s úlohami Ozbrojených síl Slovenskej republiky a zatraktívniť službu profesionálnych vojakov a priblížiť im ju ako možné zamestnanie v budúcnosti.
            Témami besedy boli služba mimo územia SR ako forma reprezentácie a prejavu hrdosti na príslušnosť k ozbrojeným silám a Slovenskej republike, pomoc obyvateľstvu pri prírodných katastrofách, kde dokonale využívajú odborné znalosti a bohaté skúsenosti, ktoré nadobúdajú počas svojej aktívnej služby v ozbrojených silách.
            O úspechu tejto akcie svedčí ďakovný list riaditeľa školy a zjavný záujem žiakov ZŠ o besedu, do ktorej sa aktívne zapájali.

Beseda na základnej škole v Dobšinej Beseda na základnej škole v Dobšinej Beseda na základnej škole v Dobšinej Beseda na základnej škole v Dobšinej

Autor: prrchbo , Foto: prrchbo - Dátum: 15.10.2014
Čítanosť: 8912
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share