Preskocit navigáciu

20. výročie OS SR v Rožňave


20. výročie OS SR v Rožňave

Dňa 27. septembra 2013 si príslušníci práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany uctili 20. výročie Ozbrojených síl Slovenskej republiky a 10. výročie účasti jednotky rchbo v operácii Trvalá sloboda. Pozvanie na slávnostný nástup prijali veliteľ Pozemných síl OS SR brigádny generál Ondřej NOVOSAD, Emeritný zástupca Náčelníka generálneho štábu OS SR generálporučík v.v. Jaroslav VÝVLEK, predchádzajúci hlavní funkcionári práporu rchbo a ďalší významní hostia.

Počas slávnostného nástupu bol vyhlásený Rozkaz prezidenta Slovenskej republiky o zapožičaní historického názvu práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany - Gemersko - malohontský prápor radiačnej, chemickej a biologickej ochrany a veliteľ Pozemných síl odovzdal určeným príslušníkom práporu rchbo a raketometného oddielu pamätné medaile pri príležitosti 20. výročia OS SR. Pamätnú medailu si slávnostne prevzal od veliteľa pozemných síl aj primátor mesta Rožňava pán Pavol Burdiga.

Slávnostný ráz nástupu bol podporený aj zapožičanou bojovou zástavou Jednotky radiačnej chemickej a biologickej ochrany v operácii Trvalá sloboda ,vyznamenanou Krížom Prezidenta SR II. stupňa.

Veliteľ pozemných síl vo svojom príhovore vyjadril význam zapožičania historického názvu útvaru Ozbrojených síl a vyzval jeho príslušníkov k hrdosti na príslušnosť k práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany.

Po ukončení slávnostného ceremoniálu bola pre verejnosť pripravená dynamická a statická ukážka výzbroje a techniky práporu rchbo a raketometného oddielu. Na programe slávnostného dopoludnia sa kultúrnym programom podieľalo aj mesto Rožňava.


20. výročie OSSR v Rožňave20. výročie OSSR v Rožňave20. výročie OSSR v Rožňave20. výročie OSSR v Rožňave20. výročie OSSR v Rožňave20. výročie OSSR v Rožňave20. výročie OSSR v Rožňave20. výročie OSSR v Rožňave20. výročie OSSR v Rožňave

Autor: prrchbo , Foto: prrchbo - Dátum: 27.09.2013
Čítanosť: 11018
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share